Menu

“SHBA mbështet dialogun Kosovë-Serbi”, Lajçak: Shumë shpejt do të mbahet takimi Kurti-Vuçiç

Matthew Palmer dhe Miroslav Lajçak kanë zhvilluar një konferencë të përbashkët për mediat, ndërsa kanë folur edhe për dialogun Kosovë-Serbi.

I dërguari i Posaçëm i Bashkimit Europian, Miroslav Lajçak gjatë konferencës, konfirmoi se pas pak ditësh do të mbahet takimi mes kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksandër Vuçiç.

“Pas pak ditësh do të mbahet takimi mes kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe presidentit serb Aleksander Vuçiç”, ka thënë ai.

Postime të ngjashme

LINI NJË KOMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed