Menu

Studimi: Covid-19 mbijeton 3 javë tek peshku dhe mishi i ngrirë

Studimet dhe teoritë dhe rreth Covid-19 kanë qenë të shumta që nga nisja e pandemisë së coronavirusit e deri më sot. Një studim i ri në Singapor ka dalë me përfundimin se virusi mund të mbijetojë deri në 3 javë edhe tek mishi dhe peshku i ngrirë. Disa pjesë salmoni dhe disa pjesë të mishit të derrit u prenë dhe u vendosën kampione virusi. Pasi këtij, hapi i radhës ishte vendosja e tyre në ngrirje, nga minus 4 deri në minus 20 gradë celucius për gati 3 javë. Pas kësaj u pa që Covid-19 vazhdonte të mbijetonte.

Shkencëtarët janë të bindur se virusi nuk trasmetohet përmes ushqimit, por ambalazhi i kontaminuar mund të bëhet shkak për infektim.

Qendra Alert/Alert.al

Postime të ngjashme

LINI NJË KOMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed