Menu

Shijoni sfidën e gatimeve të shkenctarëve dhe shefave të kuzhinës

Çfarë ndodh kur shkencëtarët dhe shefat e kuzhinës mblidhen së bashku në kuzhinë? Ne vendosëm ta zbulojmë me sfidën tonë të gatimit #ScienceCooks. Shikoni argëtimin teksa dy nga kuzhinierët më kreativë të Evropës bashkohen me dy shkencëtarë të ushqimit nga rrjeti i Europës që siguron që ushqimi ynë të jetë i sigurt. Ju do të merrni këshillat e Ivës për ruajtjen e vajit të ullirit dhe këshilla nga Ermolaos se si ta servirni në mënyrë të sigurt djathin në temperaturën e dhomës. Rezultatet janë të shijshme, shijoni duke provuar recetat në shtëpi! (EFSA)

 

Qendra Alert/Alert.al

Related Posts

LEAVE A COMMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed