Menu

“Shkrihet” Bashkia e Lushnjës, ja kush u arrestua bashkë me kryetarin Tushe. Në pranga dhe pronarë kompanish

SPAK ka marrë nën hetim 11 zyrtarë dhe pronarë kompanish të implikuar në korrupsion në tendera në bashkinë e Lushnjës.

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të organizuar ka kryer hetime në kuadër të një kallëzimi të bërë nga Policia Gjyqësore për “korrupsion pasiv”, “shkelje të barazisë në tendera”, “falsifikim të dokumenteve” dhe “shpërdorim të detyrës”.

Në bazë të të dhënave është marrë masa e arrestit me burg nga gjykata e Posaçme për:

 • Fatos Tushe, kryetar i bashkisë
 • Flamur peqini, drejtor i Ndërmarrjes së Pasurisë Publike
 • Ibrahim Lami, administrator i kompanisë Loti Sh.p.k.
 • Bujar Murati, admnistrator i Euroalb shpk
 • Gazmend Çela, zyrtar i ndërmarrjes së pasurisë Publike
 • Bektash Nexha zyrtar i ndërmarrjes së pasurisë
 • Blerta Turku, zyrtare e ndërmarrjes së pasurisë Publike

Në arrest shtëpie janë zyrtarët e mëposhtëm:

 • Xhemal Hasko, zyrtar i Ndërmarrjes së Pasurisë Publike
 • Margarita Gjermëni, zyrtare e ndërmarrjes së pasurisë Publike
 • Andri Musho, zyrtar i Ndërmmarrjes së pasurisë Publike
 • Ani Simoni zyrtare e Ndërmarrjes së Pasurisë Publike.

alert.al

Related Posts

LEAVE A COMMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed