14 C
Tirana
Tuesday, March 2, 2021
No menu items!

Shoqata Ndërkombëtare e Mbrojtjes së Ushqimit hap rregjistrimet pёr simpoziumin Evropian

Kanё filluar kёshtu rregjistrimet pёr mbledhjen e organizuar nga IAFP nё lidhje me Sigurinё e Ushqimit, e cila ёshtё planifikuar nё 27 dhe 28 Prill tё kёtij viti. Qёllimi kryesor ёshtё mbledhja dhe diskutimi i profesionistёve nga e gjithё Evropa qё punojnё nё industri, qeveri, akademi. Temat kryesore qё do tё diskutohen janё zhvillimet dhe teknikat mё tё fundit nё shkencёn dhe sigurinё e ushqimit.

 Aplikimet pёr tё qenё pjesmarrёs janё tё hapura  deri mё 6 Prill. Kёtё vit ky takim do tё zhvillohet nёpёrmjet platformave online pёr shkak tё kushteve tё pandemisё. Ndёrkohё, kujtojmё se kjo shoqatё vitin qё shkoi e anulloi kёtё takim si pasojё e pёrhapjes sё coronavirusit.

Marrë nga Foodsafetynews.com

Qendra ALERT / Alert.al

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmi i fundit

Investigimi i ALERT / Nga tumoret, te sëmundjes e zemrës, veshkave e mëlçisë, si përdoret masivish vaji i palmës dhe në shumë raste i...

Nga Rudina Muça* Të pretendosh sot se në dyqanet e bulmetit mund të gjesh produkte vërtet të shëndetshme, vetëm gënjen...

Prezantohet platforma e monitorimit SETA e burimeve shtetërore në fushatën zgjedhore

Gjetjet e monitorimit mbi përdorimin e burimeve shtetërore në periudhën parazgjedhore të zhvilluar nën projektin "Forcimi i Transparencës Zgjedhore në Shqipëri" (SETA), u prezantuan...

Berxholi: Shfaqja e gripit të shpendëve H5N8, s’jemi të garantuar që nuk hyn në Shqipëri

Në një lidhje Skpye në emisionin “Alert” në News24 nga Granit Sokolaj, prof.Kristaq Berxholi ish-drejtor i ISUV dhe mjek veterinar ka folur për njoftimin...

Përhapja e gripit të shpendëve, Mersini: Po afrohet në territorin tonë, masat që duhen marrë

I ftuar në emisionin “Alert” në News24 nga Granit Sokolaj, Kujtim Mersini epidemiolog veterinar ka folur për shfaqjen e gripit të shpendëve H5N8 dhe...

Porti i Durrësit, Dogana dhe Policia rrezikojnë sigurinë ushqimore, skaneri “çmendet” dhe nxjerr akullin për drogë / Foto-Video

Një skandal i vërtetë me sigurinë ushqimore ka ndodhur një ditë më parë në Portin e Durrësit, ku autoritetet portuale dhe doganore kanë hapur...

More Articles Like This

- Advertisement -