Menu

Aktivisti Aulon Kalaja dhuron çanta e mjete mësimore për fëmijët e familjeve të prekura nga tërmeti

Në vigjiljen e nisjes së vitit të ri shkollor, grupi i vullnetarëve në krysimin e aktivistit Aulon Kalaja, organizuan një fushatë për të ndihmuar fëmijët e familjeve të prekura nga tërmeti, në shkollën e Shpërdhetit, Mamurras, në Fushë-Krujë, Bubq dhe Kodër Mallkuç.

Vullnetarët përgatitën çante dhe të gjitha sendet shkollore që iu duhen fëmijëve, që të hënën nisin shkollën.

Për këtë kauzë kontribuan qytetarë të ndryshëm. Kjo nuk është hera e parë që aktivistët ndihmojnë baborët e prekur nga tërmeti. Dy vite më parë ata çelën një qendër vullnetare në Bubq, ku hapën mensë, shpërndanë veshmbathje dhe konteinerë banimi dhe ku shërbyen për 90 ditë me radhë. Ata premtuan se do shkonin sërish për të parë fëmijët.

Alert.al

Postime të ngjashme

LINI NJË KOMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed