Menu

“Ballistët Tetovë 1992”, homazhe për 14 viktimat e Tetovës

Shoqata e tifozëve “Ballistët Tetovë 1992”, organizuan homazhe për 14 viktimat që humbën jetën tragjikisht në spitalin modular të qytetit!
Situata nuk do koment, trishtimi i të gjithë popullatës ndjehet dhe vërehet nga dhimbshmëria që e përjetuam bashkërisht!
Sot me mijëra qytetarë na u bashkangjitën në ngushëllimin tonë për viktimat dhe familjet e tyre!
Fllimisht në sheshin “Iliria” u mbollën 14 drunjë në shenjë përkujtimi për humbjen e pacientëve në spitalin modularë!
Kurse më pas u marshua drejt vendit të ngjarjes tragjike, ku u vendosën kurora për viktimat, si dhe u mbajt 1 minutë heshtje për ata!

Ballistët, Tetova dhe e gjithë shqiptaria do t’ju kujtojnë përgjithmonë! PREHUNI NË PAQE VËLLEZËR DHE MOTRA!

Qendra Alert/Alert.al

Postime të ngjashme

LINI NJË KOMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed