Menu

Krifca me gratë që kanë ruajtur traditën e endjes në tezgjah

“Nga fshati magjepsës Zogaj që shtrihet përballë liqenit të Shkodrës, së bashku me një grup zonjash të nderuara që me fanatizëm kanë mbrotjtur e përcjellë brez pas brezi, traditën tonë të endjes në tezgjah, festojmë me nderim e dashuri ditën e flamurit kuq e zi.

Përcjellim urimet më të përzemërta për të gjithë shqiptarët e ditur e punëtorë që lartësojnë prodhimet e vendit tonë dhe i japin zemër markës shqiptare. Gëzuar Ditën e Flamurit!”-shkruan ministrja e Bujqësisë Frida Krifca.

Qendra Alert/Alert.al

Postime të ngjashme

LINI NJË KOMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed