Menu

Lesiana Shehu, vajza që po bën krenare Shqipërinë, 5 herë kampione në balet classic dhe modern

Lesiana Shehu, vajza nga Shqipëria shpallet kampione për të pestën herë për balet classic dhe modern në Belgjikë. Këtë çmim ajo nuk e ka marrë si dhuratë, pasi konkurrenca ka qenë tejet e ashpër. Në konkurrim ishin kërcimtarët më të mirë nga Austria, Holanda, Belgjika dhe Gjermania, të cilët garuan me njëri-tjetrit. Lesiana tashmë ka një listë të gjatë arritjesh në emër të saj. Familja Shehu vjen nga Shqipëria, por prej 20 vitesh jeton në Belgjikë. Që prej moshes 5 vjeçare Lesiana merret me kërcim, ndërsa ka rrëmbyer një sërë çmimesh si kërcimtare solo, por edhe me grupin e saj.

Qendra Alert/Alert.al

Postime të ngjashme

LINI NJË KOMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed