Menu

MBZHR konfirmon lajmin e ‘ALERT’, Bledar Skënderi zyrtarisht drejtor i AKU

Bledar Skënderi është zyrtarisht drejtori i ri i Autoritetit Kombëtar të Ushqimit. Në mbledhjen e sotme të qeverisë është marrë vendim për lirimin nga detyra të Drejtorit të Përgjithshëm të Autoritetit Kombëtar të Ushqimit, Robert Lili. Po sot, me vendim të Këshillit të Ministrave është emëruar drejtori i ri i këtij institucioni, Bledar Skënderi.

Një zëvendësim që Alert.al e paralajmëroi 7 ditë më parë. Ish-drejtori Lili do të vijojë angazhimin profesional brenda strukturave të Ministrisë së Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural. Ndërkohë Skënderi vjen nga një karrierë e gjatë si jurist. Ndër vështirësitë e para që drejtuesi i ri i AKU do të përballet është siguria ushqimore dhe mbrojtja e konsumatorit. Një problem ekzistues prej vitesh i cili duket se nuk ka vëmendjen e duhur.

Më poshtë, CV e Bledar Skënderit:
http://cec.org.al/wp-content/uploads/2017/06/Bledar-Skenderi-CV.pdf

Qendra ALERT / Alert.al

Postime të ngjashme

LINI NJË KOMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed