Menu

Tendencat e arredimit që do t’i shohim kudo në 2023

Në vitin 2023, tendencat e arredimit dhe dizajnit të shtëpisë përmbajnë ngjyra tokësore , tekstura të pasura, mobilje të punuara me dorë, ngjyra neutrale dhe prekje të përshtatura për çdo individ, të cilat i japin ngrohtësi dhe karakter një hapësire. Qoshet dhe skajet e mprehta i lënë vendin formave më të buta, ndaj prisni të shihni më shumë porta dhe hyrje të harkuara, mobilje të lakuar dhe forma të rrumbullakosura. kthesa për t’i ofruar një butësi dhe qetësi hapësirës që nuk përfshihej në tendencat e viteve të fundit në arredim.

Mobiljet ngjyrë kafe dolën jashtë modës disa vite më parë pasi druri nga i cili ishte bërë u bë shumë i shtrenjtë dhe përfundoi në dyqane antike. Por si çdo gjë elegante dhe e përjetshme, ajo po kthehet në modë dhe ekspertët rekomandojnë kombinimin e mobiljeve tona të mëdha ngjyrë kafe me pëlhura të guximshme për një kthesë moderne.

Dizajni biofilik dominon dekorimin tashmë në vitin 2020 dhe kërkon të na lidhë me natyrën, në mjedisin modern ku jetojmë. Me pak fjalë, ngjyrat materiale dhe elementet nga mjedisi janë të integruara në brendësinë e shtëpisë sonë. Dëshira për të dekoruar duke pasur parasysh qëndrueshmërinë do të vazhdojë të dominojë.

Elementet maksimale

Për ata që dëshirojnë të lënë mënjanë mobiljet dhe dekorimet delikate dhe minimale për një kohë, 2023 është shansi i saj. Stili i rreptë zëvendësohet nga letër-muri me modele të theksuara, dekorime dhe mobilje me elemente maksimaliste.

Pajisje sanitare që “noton”

Nëse rinovimi i banjës është në planet tuaja, mos harroni të merrni parasysh gjëra të tilla si trendi i vaniteve lundruese, i cili i jep një estetikë eterike hapësirës. Nëse zgjidhni mermer apo kuarc, lavamani që nuk ka bazë apo tualeti që nuk prek askund ofrojnë një pamje shumë funksionale dhe mbresëlënëse.

Qendra Alert/Alert.al

Postime të ngjashme

LINI NJË KOMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed