Menu

Vezët e kontaminuara me Salmonelë, mësoni simptomat që shfaqen dhe grupet e rriskut

Farm Hill Acres(kompani kanadeze) është duke tërhequr vezët për shkak të kontaminimit të mundshëm të Salmonelës. Vezët e kompanisë me qendër në Otava janë shitur në Newfoundland, Labrador dhe Nova Scotia. Agjencia Kanadeze e Inspektimit të Ushqimit (CFIA) po këshillon konsumatorët dhe shpërndarësit, shitësit me pakicë dhe institucionet e shërbimeve ushqimore të tilla si hotelet, restorantet, kafeteritë, spitalet dhe shtëpitë e pleqve nuk duhet të shërbejnë, shesin ose përdorin vezët e kësaj kompanie.

Tërheqja u inicua pasi rezultatet e provave të Hilly Acres Farm gjetën Salmonelën. Çdo person është i rriskuar për t’u sëmurur me një infeksion të Salmonelës. Foshnjat, fëmijët, të moshuarit dhe njerëzit me sistem imunitar të dobësuar janë në rrezik më të lartë të sëmundjes serioze, sepse sistemi i tyre imunitar është i brishtë. Kushdo që ka ngrënë ndonjë vezë të kontaminuar dhe ka shfaqur simptoma të infeksionit të Salmonelës duhet të kërkojë kujdes mjekësor.

Simptomat e infeksionit të salmonelës mund të imitojnë sëmundje të tjera, duke çuar shpesh në diagnostikim të gabuar. Simptomat e infeksionit të Salmonelës mund të përfshijnë diarre, dhimbje barku dhe ethe brenda 12 deri në 72 orë pasi të keni ngrënë ushqim të kontaminuar. Përndryshe, të rriturit e shëndetshëm zakonisht janë të sëmurë për katër deri në shtatë ditë.

Në disa raste, megjithatë, diarreja mund të jetë aq e rëndë sa që pacientët kërkojnë shtrimin në spital. Të rriturit e moshuar, fëmijët, gratë shtatzëna dhe njerëzit me sistem imunitar të dobësuar, siç janë pacientët me kancer, kanë më shumë të ngjarë të zhvillojnë një sëmundje të rëndë dhe kushte serioze, ndonjëherë kërcënuese për jetën. Disa njerëz infektohen pa u sëmurë ose shfaqur ndonjë simptomë.

Marrë nga: Food Safety News

Qendra Alert / Alert.al

Postime të ngjashme

LINI NJË KOMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed