Menu

UEFA shpall formacionin zyrtar me 11 më të mirët, nuk e përfshin Chiellinin

UEFA nuk e ka përfshirë Chiellinin, kapitenin e italianëve në formacionin me lojtarët që kanë shkëlqyer gjatë Kampionatit Evropian. Për këtë duhet të ketë ndidkuar gjesti i tij i turpshëm në finale ndaj sulmuesit anglez Saka. Megjithatë, e ka kompensuar ekipin italian duke shpallur Donnarummën portierin më të mirë, megjithëse me statistika, i tillë ishte Pickford i Anglisë.

Euro 2020 që filloi nga 11 qershor, përfundoi më 11 korrik – me Italinë që arriti të shpallej kampione me penallti ndaj Anglisë, pasi koha e rregullt dhe shtesat kishin përfunduar 1-1.

Pra, në portë është Gianluigi Donnarumma i Italisë që po ashtu u shpall edhe lojtari më i mirë i turneut.

Para tij janë të vendosur katërshja, Kyle Ëalker, Leonardo Bonucci, Harry Maguire dhe Leonardo Spinazzola.

Mesfusha përbëhet nga treshja, Pierre-Emile Hojbjerg, Jorginho dhe Pedri.

Në sulm po ashtu është një treshe si, Federico Chiesa, Raheem Sterling dhe Romelu Lukaku.

alert.al/

Postime të ngjashme

LINI NJË KOMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed