Menu

gjest antisportiv

Chiellini shpëtoi nga kartoni i kuq në ndërhyrjen antisportive ndaj Sakas, ja momenti që e fali gjyqtari

Giorgio Chiellini i shpëtoi kartonit të kuq në finalen e Euro 2020 në mes të Italisë dhe Anglisë. Azzurët fituan përmes penalltive ndaj Tre Luanëve, duke fituar trofeun për herë të dytë në histori të tyre.

Por, Chiellini mund ta konsideroj vetën tejet me fat, për shkak të ndërhyrjes që bëri në Bukayo Sakan.

Ishte fundi i kohës së rregullt dhe anëtari i Arsenalit kishte mundësinë që të shkonte i vetmuar deri te porta e Italisë.

Mirëpo, Chiellini nuk arriti ta ndalonte atë në mënyrë sportive, pasi e kapi për fanelle dhe e rrëzoi atë në fushë.

Gjyqtari Bjorn Kuipers ishte dorë shtrënguar dhe e ndëshkoi veteranin e Juventusit me karton të verdhë edhe pse një ndërhyrje e tillë dhe e pastër për t’u parë, do të duhej që të pasohej me karton të kuq.