Menu

Tragjedia në Tetovë, Filantropi Lazim Destani pranë bashkëvendasve, ndan dhimbjen me familjarët e viktimave

Filantropi Lazim Destani ka reaguar për ngjarjen e rëndë në Tetovë, ku nga shpërthimi i zjarrit në spitalin covid mbetën të vdekur dhjetëra persona, mes tyre mjekë, pacientë dhe familjarë të tyre e u plagosën disa të tjerë. Teksa shprehet i tronditur nga kjo ngjarje, Destani i shpreh ngushëllime familjeve të viktimave dhe uron shërim të shpejtë për të lënduarit.

 

 

Statusi i plotë në Facebook i Lazim Destanit:

Hidhërim i jashtëzakonshëm nga tragjedia që mbrëmë i gjeti bashkëqytetarët e mi!

Ngushëllime të sinqerta për familjet e viktimave. Të ndjerit u prehshin në paqe, familjeve u dhëntë Zoti forcë e durim për përballimin e dhembjes, ndërsa uroj shërim të shpejtë për të lënduarit!

Gjithnjë pranë bashkëvendësve të mi!

Qendra Alert/Alert.al

Related Posts