Menu

Alarmohet policia, pronari gjen pakon me tritol të paplasur tek dera e shtëpisë

Një pako me landë plasëse të dyshuar tritol, është hedhur në oborrin e shtëpisë së një personi në Fushë Krujë. Referuar njoftimit të Policisë, bëhet me dije se shtetasi i identifikuar ka parë pakon e dyshimtë në oborrin e shtëpisë, në orën 23.25 të mbrëmjes së djeshme.

Ai ka njoftuar menjëherë uniformat blu dhe grupi i hetimit ka shkuar në vendngjarje, për të bërë të mundur saqrimin e plotë të rrethanave të saj. Pritet më tepër informacion rreth pronarit të shtëpisë dhe qëllimit të vendosjes së kësaj lënde plasëse.

Krujë/Informacion paraprak

Më datë 11.07.2021, rreth orës 23:25, në fshatin Halil, Fushë Krujë, në ambientin e jashtëm të banesës, shtetasi A.V., ka konstatuar një pako të vogël ku brënda saj kishte lëndë të dyshuar plasëse.

Në vendngjarje nodhet grupi hetimor dhe po punohet për sqarimin dhe dokumentin e rrethanave të këtij rasti, identifikimin dhe kapjen e autorit.

alert.al/

Postime të ngjashme

LINI NJË KOMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed