Menu

IKMT prish “Kalin e Trojës” në Elbasan, kishte 6 vjet që nuk arrinte ta shembte

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit (IKMT) vijon aksionin për prishjen e ndërtimeve pa leje në të gjithë vendin, ndërsa ditën e sotme është shembur “Kali i Trojës” në qytetin e Elbasanit.

Objekti ishte ndërtuar pa leje në trotuar dhe pengonte lëvizjen e qytetarëve.

Kujtojmë që në vitin 2015 gjithashtu INUK tentoi që të shembte “Kalin e Trojës” që ndodhet në Elbasan, por dështoi, pasi një fadromë u rrëzua ndërsa po tentonte që ta rrëzonte.

 alert.al/

Postime të ngjashme

LINI NJË KOMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed