Menu

Vizita dyditore e Ramës në Ankara: Takim me Erdogan, bisedime për projektet e nisura

Kryeministri Edi Rama ka lajmëruar një vizitë 2-ditore në Ankara të Turqisë. Rama shprehet se e realizon këtë vizitë  në Ankara, për të shtuar bashkëpunimin dypalësh mes minisitrive, për ecurinë e projekteve të përbashkëta.

Postimi i kryeminisitrit Edi Rama:

Ankara – Vizitë dyditore për ecurinë e projekteve të bashkëpunimit dypalësh mes ministrive dhe kontaktet e organizuara me investitorë në teknologji digjitale, turizëm, farmaceutikë, energji, transport. Gjatë qëndrimit të tij në Turqi, sipas “Anadolu Axhans”, kryeministri Rama pritet të takohet me presidentin e vendit, Recep Tayyip Erdoğan.

Nga ana tjetër, sot Partia Socialiste mblodhi Asamblenë Kombëtare, ku kryetari i PS-së nuk ishte i pranishëm. Asambleja PS miratori 4 vendime që kanë të bëjnë me thirrjen e Kongresit të Jashtëzakonshëm më 12 qershor, analizën e zgjedhjeve të 25 prillit apo me zgjedhjet në strukturat vendore të PS.

alert.al/

Related Posts