Menu

Vrasja e Klodian Rashës, prokurori jep pretencën, ja sa mund të dënohet ish-polici

Është dhënë sot pretenca për ish-policin Nevaldo Hajdaraj. Prokuroria e Tiranës ka kërkuar 20 vjet burgim, por me gjykimk të shkurtuar mbeten 13 vite e 4 muaj. Gjykata ka pranuar kërkesën e avokatit mbrojtës të Nevaldo Hajdarajt për gjykim të shkurtuar. Evektivi Hajdaraj akuzohet për “vrasje me dashje”. Seanca u ndoq edhe nga babai i viktimës, Qazim Rasha.

Vrasja e Klodian Rashës ka sjellë reagim shoqëror, sidomos në Tiranë. Qytetarë të shumtë kanë dalë në protestë, në lidhje me ekzekutimin e të riut në mesnatë. Banesën e familjes Rasha e vizitoi kryeministri Rama, si dhe presidenti Meta. Edhe kryedemokrati Basha reagoi për ngjarjen, ndërsa ministri i Brendshëm në detyrë Lleshaj dha dorëheqjen.

alert.al/

Related Posts

LEAVE A COMMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed