Menu

Investitoret gjermanë, pjesë e Dhomës së Biznesit të Diasporës

Presidenti i nderit i Dhomës së Biznesit të Diasporës z.Lazim Destani si dhe kryetari i Dhomës z. Ardian Lekaj kanë zhvilluar ditën e sotme një takim me një grup investitorësh nga Gjermania.

Gjatë takimit u bisedua për mundësitë konkrete të bashkëpunimit në fushën e shërbimeve. Kompania gjermane e cila sot u bë anëtare e Dhomës së Biznesit të Diasporës operon në fushën e logjistikës.

Në Shqipëri do të nisin aktivitetin duke krijuar vende pune për rreth 50 punonjës.

Qendra Alert/Alert.al

Related Posts

LEAVE A COMMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed