Menu

Brazili bën spektakël në Copa America, kolor me 4 gola ndaj Perusë

Nëse Argjentina nuk po ecën si duhet në Copa America ku ngeci në ndeshjen e parë me Kilin, rivalët e tyre të Brazilit nuk ndalen duke dhuruar spektakël.

Edhe në ndeshjen e dytë Seleçao fiton thellësisht e pa pësuar asgje teka mposhti 4-0 Perunë. Ndryshe nga sfida e parë, Brazili prodhoi lojë edhe më të bukur ndaj Perusë ku dy nga golat e shënuar ishin për manual.

Që në minutën e 12′, Alex Sandro kaloi në avantazh Brazilin që gjithsesi prodhonte dhe nuk shënonte. Në pjesën e dytë VAR i hoqi një penallti Neymar por sulmuesi shenoi pak minuta me vonë me një super gjuajtje.

Minutat e mbetura ishin sulm total dhe Everton me Richarlison plotësuan “pokerin” e golave.

Related Posts

LEAVE A COMMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed