14 C
Tirana
Friday, August 14, 2020
No menu items!

Ju kujtohet “Edhe akullore, edhe çokollatë”? “Biorela® Choco Multi Kids” vjen në Shqipëri si kombinimi më i mirë për shëndetin e fëmijëve

A ju kujtohet shprehja e Rudinës në filmin “Dy herë mat”, “Dua edhe akullore, edhe çokollatë”?! Besoj të gjithëve e madje kjo shprehje përdoret edhe sot, por në situata e kuptime të tjera.

Ndërkaq, çokollata dhe akulloret janë ndër produktet më të dashura e më të kërkuara nga fëmijët, por edhe më të blerat nga prindrit për t’ju plotësuar dëshirat bijëve të tyre. Të paktën kështu ka ndodhur deri para pak vitesh, sepse frika nga obeziteti, sheqernat e shtuara, shtesat tjera ushqimore me të cilat përbëhen këto produkte, janë ato që herë herë i stepin prindrit në plotësimin e “tekave” të fëmijëve të tyre. Për shkak të jetës jo shumë aktive, të qëndruarit pa aktivitet fizik në shkollë, para televizorit apo në celular e kompjuter, e ka bërë shëndetin e fëmijëve më të rrezikuar se më parë. Shtuar këtu, edhe ushqimin e shpejtë apo çokollatat. Madje, nutricionistët nuk i këshillojë, veçanërisht për të vegjlit.

Në këtë situatë, kompania kroate “Biorela”, e njohur në mbarë vendet e Bashkimit Evropian dhe më gjerë për produktet e saj, mendoi për një gjetje shencore për fëmijët. Krijoi çokollatën “Biorela® Choco Multi Kids”, një produkt me një kombinim unike, 3 në 1 për imunitetin e fëmijëve të shëndetshëm në formën e një çokollate të shijshme qumështi. Ai përmban vitamina probiotike, vitamina dhe minerale të nevojshme për rritjen dhe zhvillimin e shëndetshëm të fëmijëve dhe imunitet të fort. “Biorela® Choco Multi Kids”, e cila vjen në tregun shqiptar nga Kompania Farmaceturike INTERMED, përmban vitaminë D, e cila kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar tek fëmijët. Hekuri dhe jodi kontribuojne në rritjen normale të fëmijëve. Ndërsa kalciumi dhe vitamina D janë të nevojshme për rritjen normale dhe zhvillimin e kockave te fëmijët.

kështu, çdo prind tashmë mund t;u japë çokollatë fëmijëve, e cila nuk shton peshën e tyre, por rritnin imunitetin. dhe, ndryshe nga çokollatat tjera, “Biorela® Choco Multi Kids” nuk gjendet rëndom në markete ose dyqane, por INTERMED e tregton atë në çdo farmaci.

Por, cilat janë përparësitë e “Biorela® Choco Multi Kids”?

Ky produkt rrit numrin e laktobacileve dhe bifidobaktereve në sistemin tretës, mbron imunitetin dhe kontribuon në rritjen dhe zhvillimin e shëndetshëm të fëmijëve. Ka një shije të shkëlqyer, me shije shumështi dhe është ideale për stabilitetin e kulturave bakteriale. Krijon rezistencë në imunitetin e fëmijëve dhe mund të konsumohet nga fëmijët 1 vjeç e lart.

Për detaje tjera në lidhje me vitaminat dhe përbërësit tjerë mjaft të domosdoshëm, si dhe sasitë respektive, klikoni në linkun e mëposhtëm.

https://www.biorela.com/product/biorela-choco-multi-kids/

Qendra Alert / Alert.al

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmi i fundit

EFSA: Rreziqet në shëndet nga prania e glikalkaloideve në ushqime

EFSA ka vlerësuar rreziqet për shëndetin e njeriut dhe kafshëve në lidhje me praninë e glikalkaloideve në ushqime dhe...

Kinë, Koronavirus në mishin e pulës të ardhur nga Brazili. Virusi edhe në karkaleca deti ekuadorian. Ja nga se mund të ketë ardhur

Koronavirusi u gjet në mostrat e krahëve të pulave të ngrira në Kinë. Shpendët ishin importuar nga Brazili. Koronavirusi që shkakton Covid-19 u zbulua gjatë...

Në mbrojtje të fermerëve dhe zë kundër Ministrisë së Bujqësisë, eksperti Ervin Resuli nën presion dhe i kërcenuar?

Një status në Facebook, hedh dyshime se një nga ekspertët e bujqësisë dhe zëri që iu ka dalë në mbrojtje fermerëve gjatë gjithë kohës,...

Prokuroria Fier ka “harruar” dosjen e Harrilla Mile, 15 vite kryetar komune, që falsifikoi 455 ha toka të 10 fshatrave

“TUÇ MAKU” i GRECALLISË-FIER, HARRILLA MILE/ Me “akrobaci nderesh”, qëndroi 15 vite kryetar i Komunës Qendër, kohë kur nga familje me jetë minimale, u bë me...

Fermerët në skemën e kompensimit, do paguajnë TVSH-në për qarkullim vjetor mbi 10 mln lekë xhiro

Nga 1 janari 2021 fermerët, në skemën e kompensimit, do paguajnë TVSh për qarkullim vjetor mbi 10 milionë lekë, nga 5 milionë lekë që...

More Articles Like This

- Advertisement -