14 C
Tirana
Sunday, September 27, 2020
No menu items!

Ngarkesa me pesticide, disa markete po largojnë tre lloje specash nga raftet. Thirrje konsumatorëve për të mos i blerë

Disa supermarkete belge janë duke hequr specat me tri ngjyra nga rafet.

Në marrëveshje me Agjencinë Federale për Sigurinë e Zinxhirit Ushqimor, kompania Coöperatie Hoogstraten ka vendosur të largoje specat e saj të përzjere me tre ngjyra për shkak të një përmbajtje tepër të lartë të mbetjeve të produkteve për mbrojtjen e bimëve, tregon Afsca në faqen e saj të internetit.

Kjo ka të bëjë me specat e përzierjes me tre ngjyra të markës Hoogstraten Peppers në paketim plastik prej 500 gr dhe që mbajnë numrat e lotit 149542, 149381, 129531, 129042, 119060 dhe 179094, të shitura midis 11 gusht dhe 18 gusht.

Sduhen konsumuar gjithashtu dhe specat e përzierjes me tre ngjyra të markës Flandria dhe me numrat e lotit 149811, 149812 dhe 129809. Ato po kthehen gjithashtu nga konsumatorët dhe qe perkon ne te njejten periudhe te shitjeve.

Produkti Hoogstraten Peppers u tregtua nëpër disa supermarkete dhe dyqane duke përfshirë Match & Smatch, Leader Price, AD Delhaize dhe Intermarché. Ajo e markës Flandria shpërndahet në Carrefour.

Konsumatorëve u kërkohet të përmbahen nga konsumimi i këtyre produkteve dhe t’i kthejnë ato në dyqanin ku janë blerë.

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmi i fundit

Coronavirusi, specialisti Erion Dasho: Strukturat e shëndetësisë kanë dështuar

Në një lidhje Skype për emisionin “Alert” në News24 nga Granit Sokolaj, Specialisti i Shëndetit Publik Erion Dasho deklaroi...

Covid-19, eksperti Koja: Testet që kemi ne i përdor e gjithë Europa

I ftuar në emisionin “Alert” në News24 nga Granit Sokolaj, ish-ministri i Shëndetësisë dhe eksperti i Shëndetit Publik Gjergji Koja deklaroi se kitet që...

Specialisti Erion Dasho: Skandali në Shqipëri, s’dihet prejardhja dhe marka e kiteve

Në një lidhje Skype për emisionin “Alert” në News24 nga Granit Sokolaj, Specialisti i Shëndetit Publik Erion Dasho ka folur për situatën e Covid-19,...

Siguria e testeve, eksperti Gjergji Koja: Kitet në ISHP janë kontrolluar dhe certifikuar

I ftuar në emisionin “Alert” në News24 nga Granit Sokolaj, ish-ministri i Shëndetësisë dhe eksperti i Shëndetit Publik Gjergji Koja ka folur për cilësinë...

Coronavirus, fakte shpresëdhënëse për femijet dhe shkollat

Transmetimi i dobët i virusit midis fëmijëve sipas vëzhgimeve të fundit shkencore, nxjerr në pah riskun e ulët tek të vegjlit. "Fëmijët e vegjël janë...

More Articles Like This

- Advertisement -