Menu

Foto te frikshme / Boshatisen marketet ne qytetin gjerman qe s’ka asnje te prekur nga COVID-19

Te shikosh foto te tilla, tashme eshte e zakonshme ne shume shtete qe i jane nenshtruar virusit te frikshem, COVID-19. Nuk jane as ne Kine, as ne Itali dhe as ne Shqiperi. Por pandemia e panikut ka zene dhe gjermanet. Behet fjale per marketet ne qytetin Lingen, ne kufi me Holanden, ku deri sot, nuk ka asnje te prekur nga Coronavirus. “Me ka marre malli te ha makarona. Nuk gjej ne asnje market”, thote nje zonje qe jeton ne Lingen, kufi me Holanden, e cila ka derguar dhe fotot per Alert.al. Duke uruar qe COVID-19 te preke sa me pak njerez, shikoni fotot e rafteve te boshatisura ne qytetin qe ende nuk ka asnje te prekur, nderkohe qe kjo situate vazhdon prej nje jave. Madje, zonja qe tregoj situaten, thote se ka veshtiresi te gjeje dhe ushqim per femijet.
Qendra Alert / Alert.al

 

Related Posts

LEAVE A COMMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed