14 C
Tirana
Friday, October 23, 2020
No menu items!

Covid-19, eksperti Koja: Testet që kemi ne i përdor e gjithë Europa

I ftuar në emisionin “Alert” në News24 nga Granit Sokolaj, ish-ministri i Shëndetësisë dhe eksperti i Shëndetit Publik Gjergji Koja deklaroi se kitet që vijnë në vendin tonë janë të blera nga qeveria me përgjegjësi të plotë dhe falë partneritetit me OBSH, USAID dhe BE.

“Në dijeninë time, kitet janë të blera nga qeveria me përgjegjësi të plotë dhe falë partneritetit me OBSH, USAID e BE dhe nuk besoj se këto institucione kanë problematika përsa i përket cilësisë. Gjatë kësaj periudhe coronavirusi kam kontribuar në terren në spitalin Infektiv dhe nga fillimi i pandemisë kemi patur rritje të numrit të testimeve. Që nga marsi e deri tani bëmë strategjinë e mbylljes dhe hapja ishte graduale në raport me vendet e tjera. Siç e shohim të dhënat më shqetësuese janë nga vendet e tjera, si Spanja, Franca, ndërsa Shqipëria nuk po përballet me këtë rast. Testet që kemi ne i përdor e gjithë Europa”-deklaroi eksperti Gjergji Koja.

Qendra Alert/Alert.al

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmi i fundit

“Asnjë inspektor te dera”/ Marketet shesin biskota për fëmijë jashtë skadence

"Asnjë inspektor te dera për biznesin", ishte kjo fjala e kryeministrit Edi Rama pak javë më parë nga Vlora....

Denoncim / Mashtrimet i konsumatorëve me reklamat nga Vodafone dhe panorama e zymtë e shërbimit për klientët

Kompania Celulare "Vodafone" njihet si një ndër kompanitë që ka prodhuar spotet më të bukura televizive, apo që ka bërë marketingun më të "egër"...

Prof. Dr. Kumbe: Duhet ndërgjegjësim për sëmundjen e Etheve Afrikane të Derrave dhe mbështetje nga qeveria

I ftuar në emisionin “Alert” në News24 nga Granit Sokolaj, profesori i Sëmundjeve të Derrave në UBT Ilirian Kumbe deklaron se të prekur nga...

Ethet Afrikane të Derrave, Mersini: Po çalojnë shtete të fuqishme, sa i përgatitur është vendi ynë?

Në një lidhje Skype në emisionin “Alert” në News24 nga Granit Sokolaj, Epidemiologu Veterinar Kujtim Mersini tregon strategjinë që përdorin vendet për minimizimin e...

Ethet Afrikane të Derrave, prof. Ilirian Kumbe: Shpërthimi i lartë shkatërron tufat dhe sjell dëme ekonomike

I ftuar në emisionin “Alert” në News24 nga Granit Sokolaj, profesori i Sëmundjeve të Derrave në UBT Ilirian Kumbe ka folur për sëmundjen e...

More Articles Like This

- Advertisement -