Menu

Presidenti Meta shkon Ulqin, viziton Kishën e Gjon Buzukut

Presidenti Ilir Meta ka shfrytëzuar këtë të diel për të vizituar disa monumente kulturore dhe historike të trevës së Krajës. Përmes një postimi në ‘Facebook’ kreu i shtetit thekson se ka vizituar dhe Kishën e Gjon Buzukut, në shoqërinë e arkeologut ulqinak, Dr.Anton Lulgjurajt.

“Kënaqësi të vizitoja disa nga monumentet kulturore dhe historike të trevës së Krajës, ndër të cilat edhe Kishën e Gjon Buzukut.

Mirënjohje arkeologut ulqinak, Dr.Anton Lulgjuraj, i cili më shoqëroi në këtë vizitë, për përkushtimin e palodhur për promovimin e traditave të shquara të zonës.”, shkruan Meta.

alert.al/

 

Related Posts