14 C
Tirana
Wednesday, April 14, 2021
No menu items!

Pse të gjitha të zezat ndodhin në Darëzezë-Fier?!

Nga Ervin Resuli

Darëzeza është një fshat i cili për nga pozicioni apo resurset mund të konkuronte Jalën apo Palasën ! Pse jo Darëzeza është një konkuruese e denjë e resorteve në Turqi (nëse do të investohej)!

Ervin Resuli

Një det për tu pasur zili i pasur me jod ,rërë e diamante dhe një fashë e gjelbër me pisha që kushdo i ka parë mbetet pa mend!
Sikur mos të mjaftonin këto një komunitet banorësh i ka qëndisur Darëzezës një mirësi kulture ,shumë puntorë, perime të gjelbëra ,fasule dhe bostanorë “bio” ,më mirë nuk ka ku shkon !

Po pse Darëzeza është sot në mjerim, një vend që zoti e ka bekuar ?
Pse Darëzeza s’është zhvilluar këto kohë dhe pse nuk është në planin e 100 fshatrave ?
Një fshat i lakmuar ku të gjithë duan të gllabërojn, ku shteti i kapur nuk mbron interesat e banorve por ndan copat e rërës apo pyllit për benefite politike !

Ku mafja dhe politika ndërthuren ,banorët humbasin ,ata të cilet i kanë dhënë jet këtij fshati?

Ata të cilët për ti larguar ju prishën shkollën , i lanë pa urë duke i shkëputur nga pjesa tjetër e qytetit. Presione me prokurorinë apo shantazhet për ndërpreje të “kemp-eve” janë në kulmin e cmenduris !

Nëse deri më sot keni dëgjuar presion ndaj njeriut, po ju them se në këtë fshat po konsumohet presion ndaj një komuniteti të tërë, për të cilën një shtet i tërë është investuar që llomka “Darëzezë” të jetë e tyre !

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmi i fundit

Video/Pacientit i mbaron oksigjeni dhe nuk i ofrohet asnjë ndihmë, Dasho: Nuk kam fjalë, sistemi shëndetësor dështoi

I ftuar në emisionin “Alert” në News24 nga Granit Sokolaj, eksperti i Shëndetit Publik Erion Dasho  ka komentuar edhe...

Covid-19, Xhakaliu: EcoCare ngriti qendra të mëdha për vaksinimet masive, synon për të siguruar vaksina edhe për Shqipërinë

Në një lidhje Skype në emisionin “Alert” në News24 nga Granit Sokolaj, Skënder Xhakaliu, Zhvillimi i Biznesit për Europen i Ecolog ka folur për...

Eksperti Erion Dasho: Si çaloi menaxhimi i pandemisë dhe rastet e dyshuara të vdekjeve pas vaksinës

I ftuar në emisionin “Alert” në News24 nga Granit Sokolaj, eksperti i Shëndetit Publik Erion Dasho ka folur për fushatën e vaksinimit kundër covid-19...

Investigimi / Si mashtrohen fermerët me cilësinë e plehrave kimike dhe rreziku i shëndetit nga prania e tyre në produktet ushqimore / Foto –...

Nga Rudina MUÇA* Toka e punuar çdo vit gradualisht bëhet jo pjellore. Për këtë arsye fermerëve u lind nevoja që tokat bujqësore t’i ushqejnë me...

Arben Shytaj: Abuzimet e kompanive me plehrat kimikë, rreziku që përkthehet në produkte ushqimore

Në një lidhje Skype në emisionin “Alert” në News24 nga Granit Sokolaj, Arben Shytaj ish-përgjegjës Inspektoriati dhe ish inspektor i PMB ka folur për...

More Articles Like This

- Advertisement -