14 C
Tirana
Sunday, January 17, 2021
No menu items!

Kalaja: Qeveria e shkëputur nga realiteti, ka banorë në çadra të infektuar me covid-19

Emisioni “Alert” në News24 nga Granit Sokolaj ka trajtuar këtë të mërkurë, 1 vit nga fatkeqësia e tërmetit dhe pandemia e covid-19. I ftuar në emision, aktivisti Aulon Kalaja tha se tërmeti lidhet ngushtë me pandeminë, ku ngriti denoncimin se brenda çadrave ka patur të infektuar, ndërsa propaganda është e shkëputur nga terreni.

“Banorët kanë 1 vit që jetojnë në çadër, nuk kanë tualet dhe nuk kanë ku të lahen.Ka patur raste të infektuarish dhe nuk kanë ku të izolohen pasi një çadër kanë. Nga ana tjetër nuk ka vende spitali, kam pritur me orë të tëra që të shtroja një njeri, që më pas vdiq. Pamjet nga morgu janë të frikshme, por të vërteta. Te “Shefqet Ndroqi” është terror, s’lejohet telefoni, personi na kërkonte ujë, iu prish maska e oksigjenit, i falenderoj mjekët, por një mjek nuk kontrollon dot 16 pacientë-u shpreh Aulon Kalaja.

Qendra Alert/Alert.al

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmi i fundit

Fermerët e Frakullës në vështirësi, luleshtrydhja greke konkuron atë vendase

Ditët e festave përfunduan dhe menjëherë fermerët e Frakullës në Fier po hasin vështirësi në shitjen e prodhimit të...

Video / Ja si hidhen kamionët me domate, fermeri: S’ka eksporte e as shitje në tregje

Aplikimet e fermerëve për karburantin e çliruar nga taksat u çelën sot. Nga ana tjetër, fermerët, prodhuesit e perimeve, sot janë në ditët më...

Resuli: Në 2 vite, më shumë naftë pa taksa kanë konsumuar jahtet, sesa fermerët

I ftuar në emisionin “Alert” në News24 nga Granit Sokolaj, eksperti i Bujqësisë Ervin Resuli ka denoncuar rastin e jahteve, që sipas tij janë...

Dhjetëra familje në mëshirë të fatit nga përmbytjet, filantropi Lazim Destani i vjen në ndihmë vendlindjes së tij

Shirat e shiut me intensitet të lartë këtë fillim viti kanë përfshirë vendet e Ballkanit Perëndimor. Kryesisht Shqipëria, Kosova e Maqedonia e Veriut kanë...

Fermeri Franc Kaloshi: Nafta shkon për eskorta dhe jo për traktorët tanë

Në një lidhje Skype në emisionin “Alert” në News24 nga Granit Sokolaj, Franc Kaloshi nga Ferma “Kaloshi”, Lushnje ka folur për vështirësitë e fermerëve...

More Articles Like This

- Advertisement -