Menu

Sociale

115 prodhuesit më të mëdhenj të mjaltit në botë, në listë edhe Shqipëria

Prodhimi i mjaltit është një pjesë e madhe e bujqësisë në shumë vende të botës. Klima e çdo zone, bimët dhe praktikat e bletarisë ndikojnë në shijen dhe strukturën e mjaltit në mënyra të ndryshme. Për shembull, Kina është vendi më i madh prodhues i mjaltit në botë. Klima e saj e larmishme dhe jeta e bimëve e bëjnë atë një vend të mrekullueshëm për të bërë mjaltë. Në të njëjtën mënyrë, Argjentina është një prodhues i madh mjalti, shumica e të cilëve vijnë nga rajoni i gjerë dhe pjellor i Pampas.

Mjalti Manuka është një lloj i preferuar nga Zelanda e Re i njohur për të qenë unik dhe i shijshëm. Australia është e njohur edhe për mjaltin e saj të cilësisë së lartë, veçanërisht mjaltin e famshëm Manuka të prodhuar në zonat bregdetare. Procesi i prodhimit të mjaltit është interesant dhe i ndërlikuar, duke ndryshuar nga vendi në vend. Kjo e bën çdo lloj mjalti unik dhe të veçantë.

Në industrinë e mjaltit, mjalti dhe produkte të tjera të bletëve, si dylli i bletës, propolisi dhe pelte mbretërore, prodhohen dhe shiten. Biznesi është rritur vitet e fundit sepse njerëzit duan më shumë ëmbëltues natyralë dhe mjalti është i mirë për shëndetin tuaj.

Mjalti është një ëmbëltues natyral që vjen nga nektari i luleve dhe prodhohet nga bletët. Ka shije të mirë në shumë mënyra, duke e bërë atë një ushqim të preferuar në mbarë botën. Prandaj, prodhimi i mjaltit është një pjesë e madhe e bujqësisë në shumë vende. Megjithatë, sasia dhe lloji i mjaltit mund të ndryshojë shumë në bazë të klimës, bimëve që rriten atje dhe mënyrës se si punojnë bletarët. Në këtë kontekst, ne do të shohim më nga afër disa nga vendet më të mira prodhuese të mjaltit dhe mënyrën se si ata e bëjnë mjaltin.

Fakte rreth prodhimit të mjaltit sipas vendit:

Kina është prodhuesi më i madh i mjaltit në mbarë botën, duke prodhuar mbi 485,960 ton në vit.

Ukraina është prodhuesi më i madh i mjaltit në Europë, e ndjekur nga Gjermania, Franca, Portugalia dhe Lituania.

Tanzania, Kenia dhe Etiopia janë gjithashtu kombe të rëndësishme prodhuese të mjaltit në Afrikë.

Qytetërimet e lashta greke e konsideronin mjaltin si një simbol të fatit të mirë dhe gëzimit. Gjithashtu, në funeralet u ofruan mjaltë shpirtrave të të ndjerit.

Mjalti është i vetmi ushqim i prodhuar nga insektet që konsumojnë si insektet ashtu edhe njerëzit.

Toksinat që përmbajnë mjaltë janë përdorur në luftërat e lashta.

Shumëllojshmëria e mjaltit të prodhuar ndryshon sipas rajonit dhe ndikohet nga lulet dhe bimët nga të cilat bletët mbledhin nektarin.

Bletët që kërkojnë ushqim duhet të udhëtojnë afërsisht 55,000 milje dhe të vizitojnë rreth 2 milionë lule për të prodhuar një kilogram mjaltë.

Bletët bumble nuk prodhojnë mjaltë në kuptimin tradicional, por ato prodhojnë formën e tyre të mjaltit.

Mjalti vjen në nuanca të ndryshme, nga pothuajse transparente në pothuajse të zeza. Mjalti më i errët përmban më shumë antioksidantë.

Australia është e njohur për prodhimin e mjaltit me cilësi të lartë, duke përfshirë varietete të dallueshme dhe me shije si eukalipt, makadamia dhe dru lëkure.

Në disa vende, si Franca dhe Italia, mjalti konsiderohet një delikatesë dhe shpesh shitet me çmim të lartë në dyqanet ushqimore dhe tregjet e fermerëve.

Kina dhe India kanë një histori të gjatë të përdorimit të mjaltit në mjekësinë tradicionale për të menaxhuar një sërë sëmundjesh. Macet nuk mund ta shijojnë mjaltin sepse u mungojnë receptorët e nevojshëm të shijes.

Macet nuk mund ta shijojnë mjaltin sepse u mungojnë receptorët e nevojshëm të shijes. (Scan)

Lista e 44 vendeve të para më të mëdha prodhuese të mjaltit në botë, sipas FAO:

Qendra Alert/Alert.al

3 Maji, Dita Botërore e Lirisë së Shtypit

Liria e shtypit është nën sulm në çdo cep të globit, gazetarë të keqtrajtuar, të burgosur dhe të vrarë vazhdimisht, paralajmëruan zyrtarët e Organizatës së Kombeve të Bashkuara (OKB) dhe organet e medias.

3 Maji është Dita Botërore e Lirisë së Shtypit. Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Antonio Guterres, lëshoi një deklaratë për gazetarët dhe mediat në mbarë botën.

“E gjithë liria jonë varet nga liria e shtypit,” tha ai në një video-mesazh, duke e quajtur atë “themeli i demokracisë dhe drejtësisë” dhe “gjaku i jetës së të drejtave të njeriut”.

“Por në çdo cep të botës, liria e shtypit është nën sulm”, shtoi Guterres, duke iu drejtuar një konference të mbajtur në selinë e OKB-së në Nju Jork.

Duke theksuar problemin, UNESCO ia dha Çmimin Botëror për Lirinë e Shtypit për vitin 2023, tre grave iraniane, dy gazetare dhe një aktiviste të të drejtave të njeriut, të cilat janë burgosur.

Fituesit e çmimit të UNESCO-s ishin reporterët iranianë Elaheh Mohammadi dhe Niloufar Hamedi, të cilat ndihmuan në ekspozimin e vdekjes në paraburgim të Mahsa Amini në shtator, dhe aktivistja për të drejtat e njeriut Narges Mohammadi.

Ndërsa Guterres nuk ia hodhi fajin shteteve specifike, folësit e tjerë përmendën raste individuale, si ai i reporterit të Wall Street Journal Evan Gershkovich, i arrestuar në Rusi për akuzat për spiunazh, që ai i ka hedhur poshtë.

“Lufta për lirinë e shtypit, lufta për lirimin e Evan, është një luftë për lirinë e të gjithëve,” tha botuesi i Wall Street Journal Almar Latour në forum.

Dhjetëra organizata lajmesh i kanë denoncuar akuzat ndaj Gershkovich si të pabaza, ndërsa presidenti amerikan Joe Biden e ka quajtur burgosjen e tij “krejtësisht të paligjshme”.

Gazetarë të tjerë goditën rreziqet në rritje të profesionit.

“Unë po vij nga një vend, Irani, ku të jesh gazetar është një krim dhe mund të të futë në burg, mund të të vrasë, mund të të torturojë,” tha Masih Alinejad, një gazetar iraniano-amerikan, i cili jeton në mërgim.

Të kërcënuar nga dezinformatat

Sipas Reporterëve pa Kufij (Reporters Without Borders), 55 gazetarë dhe katër punonjës të medias u vranë në krye të detyrës në vitin 2022.

“E vërteta kërcënohet nga dezinformimi dhe gjuha e urrejtjes, duke kërkuar të mjegullojë kufirin midis faktit dhe trillimit, midis shkencës dhe konspiracionit,” tha Guterres.

Gazetarët, shtoi ai, “ngacmohen në mënyrë rutinë, frikësohen, ndalohen dhe burgosen”.

Të tjerë shprehën shqetësime të ngjashme. Kreu i UNESCO-s, Audrey Azoulay, po organizon një ngjarje në Kombet e Bashkuara në Nju Jork ditën e mërkurë, për të shënuar këtë rast.

Ajo u shpreh se epoka dixhitale po ndryshon të gjithë peizazhin e informacionit, duke e bërë “gazetarinë profesionale, të lirë, të pavarur” më të nevojshme se kurrë, ndërsa keqtrajtimi dhe frikësimi i gazetarëve është i papranueshëm.

“Ne e gjejmë veten në një udhëkryq të ri,” tha Azoulay. “Rruga jonë aktuale, po na largon nga debatet publike të informuara, një rrugë drejt polarizimit gjithnjë e më shumë.”

Qendra Alert/Alert.al

29 Prill, Simpozium RETRO-FIVA, Panairi Retro_Tiranë

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor (DPSHTRR) dhe RETRO Albania do të organizojnë për herë të parë në bashkëpunim me Federatën Ndërkombëtare të Mjeteve Historike (FIVA), Simpoziumin “Bashkëpunim dhe Partneritet me Qeverinë dhe Institucionet e tjera/ Cooperation and Partnership with GOV and other Institutions”, i cili do të zhvillohet në datën 29 Prill, Ora 09:00, Maritim Hotel Plaza, Tiranë, si dhe do të organizohet një event i madh RETRO në sheshin “Skënderbej” përgjatë gjithë së shtunës, datë 29 Prill.

1.SIMPOZIUMI RETRO dhe FIVA – 29 Prill, Ora 09:00-17:30

Përzgjedhja e Shqipërisë si vendi mikpritës në organizimin e këtij simpoziumi, vjen pak muaj pas anëtarësimit të shumëpritur të RETRO Albania në FIVA në Nëntor 2022. Tashmë Shqipëria konsiderohet si një shembull për politikat lehtësuese për importin dhe regjistrimin e mjeteve që plotësojnë kriteret për statusin RETRO, ku mjetet që fitojnë këtë status në Shqipëri përfitojnë 90 ditë qarkullim në vit e pa detyrime taksash për mjetin, duke nxitur koleksionistët të pasurojnë Regjistrin e Mjeteve RETRO si një vlerë e trashëgimisë kulturore dhe historisë së automotorizimit që do të flasë ndër breza.

Ky event i rëndësishëm i cili do të mbahet për herë të parë në Tiranë, Shqipëri, do të bashkojë ekspertë, grupe interesi, dhe pjesëmarrës nga e gjithë bota për të diskutuar rëndësinë e politikave dhe bashkëpunimit me qeverinë dhe institucionet e tjera për të ruajtur të ardhmen e mjeteve historike, si pjesë e trashëgimisë kulturore. Të ftuar të tjerë në këtë simpozium do jenë përfaqësues nga Ministria e Kulturës, Bashkia Tiranë dhe institucione të tjera të lidhura me temën dhe organizimet e tjera të kësaj dite. Krahas kësaj, pjesëmarrësit do të kenë mundësi të vizitojnë në ambientet e Hotel Plaza, koleksione automotive në sallën hyrëse dhe në sallën ku do zhvillohet simpoziumi, në trajtë retrospektive e rikthimi në nostalgji.

VINI RE: Siç parashtrohet dhe në programin bashkëlidhur, MEDIA Moment do të zhvillohet në orarin 17:00-17:30 ku gazetarët mund të intervistojnë organizatorët dhe përfaqësuesit kryesorë.

2.RETRO BAZAAR – 29 Prill, Ora 10:00-22:00, SHESHI “SKËNDERBEJ”

Koleksioni i Mjeteve Retro, Stenda ekspozimi vintage dhe artizanale, Muzikë dhe Argëtim

Në kuadër të Simpoziumit, do të organizohet RETRO BAZAAR ose ndryshe panairi i madh RETRO në sheshin ‘Skënderbej’, ku vizitorët kureshtarë e të apasionuarit pas nostalgjisë do të kenë mundësinë të admirojnë nga afër mbi 50 mjete të ekspozuara të koleksionit RETRO, të shoqëruara me muzikë Jazz & Swing, ushqim e pije, si dhe do të ketë stenda ku profesionistë të fushës dhe të apasionuar do të ekspozojnë pasionin e tyre RETRO përmes punimeve të tyre artizanale, artefakte, punime artistike me metal, dru, qeramikë, veshje vintage, objekte e orendi të vjetra, si dhe një hapësirë dedikuar traditës folklorike shqiptare si pjesë e identitetit tonë kombëtar për t’u promovuar si një aset kulturor.

https://www.facebook.com/events/6088902657871006

https://www.facebook.com/dpshtrr.gov.al

https://www.facebook.com/retro.albania

Qendra Alert/Alert.al

Temperatura e larta, ngrohja e shpejtë e oqeaneve alarmon shkencëtarët

Një ngrohje e shpejtë e kohëve e fundit e oqeaneve të botës ka alarmuar shkencëtarët të shqetësuar se do të shtojë ngrohjen globale.

Këtë muaj, sipërfaqja globale e detit shënoi një temperaturë të re rekord të lartë. Asnjëherë nuk është ngrohur kaq shumë, kaq shpejt.

Shkencëtarët nuk e kuptojnë plotësisht pse ka ndodhur kjo. Por ata shqetësohen se e kombinuar me ngjarje të tjera të motit, temperatura e botës mund të arrijë një nivel të ri shqetësues deri në fund të vitit të ardhshëm. Oqeanet më të ngrohta mund të vrasin jetën detare, të çojnë në mot më ekstrem dhe të rrisin nivelin e detit. Ato janë gjithashtu më pak efikase në thithjen e gazeve serrë që ngrohin planetin.

Ekspertët besojnë se një ngjarje e fortë e motit El Niño, një sistem moti që ngroh oqeanin do të shfaqet gjithashtu gjatë muajve të ardhshëm.

Një studim i ri i rëndësishëm, i publikuar javën e kaluar me pak bujë, nxjerr në pah një zhvillim shqetësues.

Gjatë 15 viteve të fundit, nxehtësia e akumuluar e Tokës është rritur me 50%, ku shumica e shtesës shkon në oqeane. Kjo ka pasoja reale në botë – jo vetëm që temperatura e përgjithshme e oqeaneve arriti një rekord të ri në prill të këtij viti, por në disa rajone diferenca nga ajo afatgjatë ishte e madhe.

Në mars, temperaturat e sipërfaqes së detit në brigjet lindore të Amerikës së Veriut ishin deri në 13.8C më të larta se mesatarja e viteve 1981-2011.

“Nuk është ende e përcaktuar mirë, pse një ndryshim kaq i shpejtë dhe një ndryshim kaq i madh po ndodh,” tha Karina Von Schuckmann, autorja kryesore e studimit të ri dhe një oqeanografi në grupin kërkimor Mercator Ocean International.

“Ne kemi dyfishuar nxehtësinë në sistemin klimatik në 15 vitet e fundit, nuk dua të them se ky është ndryshim klimatik, apo ndryshueshmëri natyrore apo një përzierje e të dyjave, ne nuk e dimë ende. Por ne e shohim këtë ndryshim”, shtoi ajo.

Një faktor që mund të ndikojë në nivelin e nxehtësisë që shkon në oqeane është një reduktim i ndotjes nga transporti detar. Në vitin 2020, Organizata Ndërkombëtare Detare vendosi një rregullore për të reduktuar përmbajtjen e squfurit në karburantin e djegur nga anijet. Kjo ka pasur një ndikim të shpejtë, duke reduktuar sasinë e grimcave të aerosolit të lëshuara në atmosferë.

Por, aerosolët që ndotin ajrin gjithashtu ndihmojnë në reflektimin e nxehtësisë në hapësirë ​​- largimi i tyre mund të ketë shkaktuar më shumë nxehtësi të hyjë në ujëra.

Qendra Alert/Alert.al

Nis zbatimi i rregullave të reja të Kodit Rrugor, ndryshimet nga gjobat tek vlefshmëria e patentave

Nis zbatimi i rregullave të reja i përgjysmimit të masës së gjobës së makinave, nëse paguhet brenda afatit 15-ditor.

Më herët, drejtuesit e mjeteve që paguanin një masë administrative brenda 5 ditësh, përfitonin 20% ulje. Tashmë me rregullat e reja, me ndryshimet e miratuara në Kodin Rrugor, nëse paguhet brenda 15 ditëve, vlera e gjobës do të paguhet me 50% ulje.

“Në të gjitha rastet e parashikuara me gjobë, nëse arkëtimi i vlerës së gjobës nga kundërvajtësi bëhet brenda 15 ditëve nga dita që gjoba regjistrohet ose vendimi ka marrë formë të prerë, gjoba ulet me 50% të vlerës”, përcaktohet në Kodin Rrugor të ndryshuar.

Rregullat e reja që nga përgjysmimi i masës së gjobës për makinat nëse paguhet brenda afatit deri te zgjatja e kohës së vlefshmërisë së patentave nga 10-vjeçare në 15-vjeçare, rritja e shpejtësisë maksimale për të qarkulluar në autostradë deri tek ashpërsimi i gjobave nëse nuk zbatohet rregullat për fëmijët hynë në fuqi pas miratimit të ndryshimeve të Kodit Rrugor të Republikës së Shqipërisë.

Projektligji “Për disa ndryshime dhe shtesa në ligjin nr. 8378, datë 22.7.1998 “Kodi Rrugor i Republikës së Shqipërisë”, u miratua në Kuvend në seancën e 16 marsit. Ligji i ndryshuar u botua në Fletoren Zyrtare më 6 prill 2023 dhe sipas nenit 21 të tij, hyn në fuqi 15 ditë pas botimit në FZ, që do të thotë të gjitha se rregullat e reja kanë hyrë në fuqi më datë 21 Prill 2023.

Gjithashtu, edhe Drejtoria e Shërbimit të Transportit Rrugor konfirmon se të gjitha nenet e Kodit Rrugor, që kanë të bëjnë me tagrin e DPSHTRR-së, kanë nisur të zbatohen që ditën e parë të hyrjes në fuqi të ndryshimeve.

Për lejet e drejtimit, afati i vlefshmërisë së tyre zgjatet me 5 vite. Konkretisht lejedrejtimet e mjeteve të kategorive AM, A1, A2, A, B1, B dhe BE, sipas grup-moshave, ishin të vlefshme për 10 vjet, nëse janë lëshuar për persona deri në moshën 50 vjeç; 5 vjet, për ata që e kanë kaluar moshën 50-vjeçare dhe 3 vjet, për ata që i kanë kaluar të 70-at.

Me rregullat e reja lejedrejtimet e mjeteve të kategorive AM, A1, A2, A, B1, B dhe BE sipas grupmoshave janë të vlefshme për 15 vjet nëse janë lëshuar apo konfirmuar për persona deri në moshën 70 vjeç.

Për personat mbi 70 vjeç konfirmimi i vlefshmërisë së lejes së drejtimit bëhet duke dorëzuar certifikatë mjekësore të lëshuar nga një prej organeve mjekësore të parashikuara në pikën 2 të nenit 117 të këtij Kodi, nga e cila të rezultojë që zotëruesi i kësaj certifikate plotëson të gjitha kërkesat fizike e psikike të kërkuara.

Ndryshimet në Kodin Rrugor rrisin shpejtësinë maksimale të lejuar për të udhëtuar në autostradë nga 110 km/orë që ishte më përpara në 130 km/orë.

Qendra Alert/Alert.al

Bie ndjeshëm kalimi i shqiptarëve me gomone drejt Britanisë

E perditshmja britanike “The Sun” i ka kushtuar një tjetër artikull emigrimit të shqiptarëve ilegalisht drejt Britanisë me gomone. Por, këtë herë në një raport të 3 mujorit të parë të vitit, referuar gazetës ka patur një numër shumë të ulët të kalimit të shqiptarëve nga kanali i La Manshit, për një sërë faktorësh. Në raport thuhet se vetëm 29 shqiptarë kaluan Kanalin në 3 mujorin e parë, një numër shumë më i vogël se 12,301 në vitin 2022, ndersa 1099 shqiptarë shkuan në Mbretërinë e Bashkuar në tre muajt e fundit të vitit të kaluar. Rreth 500 emigrantë të paligjshëm janë kthyer deri më tani në Shqipëri, pasi kryeministri Rishi Sunak premtoi të ndalonte gomonet, një nga pesë prioritetet kryesore të tij për këtë vit. Faktorët që po pengojnë kalimin ilegalisht të shqiptarëve drejt Britanisë, sipas zyrtarëve janë disa. Së pari, besojnë se moti i keq ka penguar disa prej tyre që të largohen nga Shqipëria. Po ashtu, edhe bandat që paguajnë shuma të majme parash për kalimet e paligjshme kanë frikë se do të ndalohen.

“Duket se shqiptarët mund ta kenë marrë mesazhin, nëse vini ilegalisht, nuk do të mund të qëndroni”, tha Alp Mehmet, kryetar i Migration Watch.

Shifrat e Home Office zbuluan se 909 të ardhur në Britani ishin afganë, rreth 24% e totalit dhe 675 indianë.

Deputeti konservator, Kevin Foster tha se shifrat tregojnë se po prodhohen rezultate, duke nënvizuar se është thelbësore që Projektligji i Emigrimit të Paligjshëm të kalojë përmes House of Commons, Dhoma e Parlamentit të Mbretërisë së Bashkuar, e zgjedhur në mënyrë demokratike, përgjegjëse për nxjerrjen e ligjeve dhe kontrollimin e punës së qeverisë. (The Sun)

Qendra Alert/Alert.al

Dita Botërore e Mbrojtjes së Kafshëve Laboratorike, eksperimentet që kryhen ndaj tyre

Prej më shumë se 150 viteve, çdo ditë ndaj mijëra kafshëve kryhen eksperimente për qëllime mjekësore, kozmetike, ushtarake dhe industriale. Përllogaritet që çdo vit në botë në eksperimente laboratorike vdesin 300 milionë kafshë.

Eksperimentet laboratorike të cilat shfrytëzohen sot, datojnë që nga shekulli i mesëm, por nuk japin asnjë rezultat. Dita Botërore e Mbrojtjes së Kafshëve Laboratorike shënohet që nga viti 1985.

Qendra Alert/Alert.al

Linja urbane që u mundëson pasagjerëve të udhëtojnë si europianë

Transporti publik mbetet një ndër mënyrat më të përdorura në kryeqytet, por problemet në këtë sektor janë të shumta.

Por, kësaj here nuk do të flasim për problematikat. Do të fokusohemi te një shembull pozitiv, siç është operatori i linjës “Shpresa.al” që mbulon Kamzën.

Fillimisht duke patur në fokus vonesat e autobuzëve të cilat vijnë si pasojë e trafikut, mungesës së korsive të dedikuara etj, ky operator shërbimi me anë të një “Kodi QR”, kishte bërë të disponueshëm dhe të aksesueshëm nga kushdo gjurmimin e urbanëve që operojnë linjën “Tiranë-Kamëz”, një element ky që mungon në të gjitha linjat e tjera të Tiranës.

Por nuk mbaron me kaq. Operatori “Shpresa Al” tashmë ka mundësuar audion shqip dhe anglisht për të gjithë pasagjerët që udhëtojnë të dijnë vendodhjen aktuale dhe paraardhëse.

Lin Osmani, administratori dhe ideatori i kësaj risije thotë se qytetarët shqiptarë e meritojnë të marrin një shërbim ashtu si gjithë vendet perendimore. “Ftoj të gjithë operatorët të ndjekin këtë shembull që të përmirësojmë disi këtë sektor me kaq shumë probleme. Ne mund të bëjmë hapa të vegjël por që kanë impakt të madh në jetën e qytetarëve”- shprehet Osmani. (Koha Jonë)

Qendra Alert/Alert.al

Efektet që do të sjellë ndalimi i kimikateve nga BE

Drejtuesi i Chemours në të njëjtën linjë me prodhuesit e çipave, kundër propozimit të bllokut për të kufizuar përdorimin e varianteve PFAS.

Europa do të sabotojë shanset e saj për të zhvilluar një ekonomi të gjelbër, nëse ecën përpara me propozimet për të ndaluar të ashtuquajturat kimikate të përhershme, për arsye shëndetësore dhe sigurie, ka paralajmëruar shefi ekzekutiv i një prej kompanive kryesore kimike në botë.

Mark Newman, kreu i Chemours me bazë në Delaware, tha se “gara për dekarbonizimin përmes hidrogjenit do të pengohet”, nëse BE vendos të ndalojë një klasë të fluoropolimereve me performancë të lartë dhe afatgjatë, të njohur si PFAS (Per- and Polyfluorinated Substances). “Nuk mund të keni automjete elektrike pa fluoropolimerë, nuk mund të keni as gjysmëpërçues,” shtoi ai.

Këto kimikate sintetike, kanë miliona zbatime, nga enët e gatimit që nuk ngjisin, deri tek tekstilet, bateritë dhe telefonat. Industria kimike argumenton se, rezistenca e tyre e fortë ndaj ujit, vajit, temperaturës dhe gërryerjes, i bën ato të domosdoshme për shumë teknologji të gjelbra.

Megjithatë, molekulat nuk shpërbëhen lehtë dhe grumbullohen me kalimin e kohës tek njerëzit dhe në mjedis. Studimet kanë lidhur disa variante PFAS, me ngadalësimin e rritjes së fetusit dhe foshnjës, kancerin e veshkave dhe probleme të tjera shëndetësore. Substancat janë gjetur në gjakun e 97% të amerikanëve, sipas qeverisë amerikane.

Newman është një nga drejtuesit e parë të lartë të kimikateve, që kundërshtoi publikisht propozimin e BE-së, për të kufizuar përdorimin e të gjitha varianteve të PFAS, afërsisht 10,000 përbërje të ndryshme kimike.

“Është vërtet e mahnitshme për mua, që do të mendonim të largoheshim nga një grup kimikatesh, që mundëson ekonominë e gjelbër.” Një vendim i tillë do të drejtonte investimet jashtë bllokut dhe do të “deindustrializonte” Europën, tha ai.

Ndalimi do të ishte veçanërisht i dëmshëm për Chemours, pronar i markës Teflon dhe një nga prodhuesit kryesorë të PFAS në botë. Kompania siguron afërsisht një të katërtën e shitjeve dhe të ardhurave, nga divizioni që prodhon këto materiale.

Rreziqet shëndetësore dhe mjedisore nga këto lëndë kimike, kanë bërë që kompanitë e kimikateve të përballen me një valë në rritje të proceseve gjyqësore. Kompania BASF pati një rritje prej 83% në çështjet ligjore, ndërsa Clariant, kompania zvicerane e kimikateve, është emëruar si e pandehur në rreth 1,000 padi të PFAS të SHBA-së, thanë analistët e UBS (Union de Banques Suisses).

E shkëputur nga DuPont në 2015, kryesisht për të mbrojtur kompaninë mëmë kundër detyrimeve të PFAS, Chemours po përballet me disa padi në SHBA.

Ndalimi i propozuar i BE-së, i udhëhequr nga Gjermania dhe Holanda, konsiderohet të jetë legjislacioni më radikal kimik i propozuar ndonjëherë.

Muajin e kaluar, BE hapi një konsultim gjashtë-mujor mbi propozimet, ndërsa investitorët kanë kërkuar gjithashtu për t’i dhënë fund përdorimit të kimikateve. Shumë shtete të SHBA, po vihen në lëvizje për të kufizuar përdorimin e PFAS.

Perspektiva e një ndalimi me shumicë ka shkaktuar shqetësim të thellë në industrinë e gjysmëpërçuesve, ku fluoropolimerët janë kritikë për prodhimin e çipave më të avancuar.

Newman tha se, në shumë raste nuk kishte asnjë alternativë afatshkurtër ndaj këtyre përbërjeve shumë rezistente. “A jeni i gatshëm të prisni edhe 20 vjet për një alternativë, kur një e tillë mund të mos ekzistojë?” tha ai.

Në vend të kësaj, ishte e mundur të prodhoheshin në mënyrë më të sigurt, duke parandaluar emetimet e molekulave në mjedis dhe të asgjësoheshin siç duhet produktet në fund të jetës, tha ai.

“Ne mund të kemi një industri hidrogjeni sot dhe të prodhojmë PFAS me përgjegjshmëri,” tha ai.

Chemours ka investuar 75-100 milionë dollarë çdo vit, që nga viti 2018, për të parandaluar emetimet e PFAS në ajër dhe ujë dhe do të vazhdojë atë nivel të shpenzimeve, tha Newman. Kompania synonte të reduktonte emetimet me 99% përpara vitit 2030. (The Financial Times)

Qendra Alert/Alert.al

Cilët janë flamujt më të vjetër në botë?

Disa nga flamujt më të vjetër kanë histori që bazohen në legjenda, të cilat mund të mos jenë të sakta historikisht. Për më tepër, flamujt shpesh pësojnë disa ndryshime dhe është e rrallë që flamuri i një vendi të duket i njëjtë me atë që ishte kur u përdor për herë të parë. Përkundër këtyre sfidave, është përpiluar një listë nga oldest.org që përfaqëson më së miri atë që besohet gjerësisht se janë flamujt më të vjetër në botë.

  1. Spanja

Viti i parë i përdorur: 1785

Viti i Miratuar Zyrtarisht: 1981

Emri Zyrtar: Rojigualda

Ngjyrat kryesore: Tribanda e kuqe dhe e verdhë me stemën spanjolle

Flamuri aktual i Spanjës gjurmon historinë e tij në shenjën detare të vendit të 1785 i njohur si Pabellón de la Marina de Guerra. Dizajni i flamurit u zgjodh personalisht nga Mbreti Charles III i Spanjës nga 12 flamuj të ndryshëm të projektuar nga Antonio Valdés y Bazán. Gjatë dekadave të ardhshme, flamuri u përdor kryesisht mbi fortesat bregdetare, kazermat detare dhe pasuritë e tjera detare.

Flamuri nuk u përdor nga një njësi spanjolle e tokës deri në 1820 dhe nuk u përdor jashtë qëllimeve ushtarake deri në 1843 kur Mbretëresha Isabella II e Spanjës bëri zyrtar flamurin. Që atëherë, skema e ngjyrave të kuqe dhe të verdhë të flamurit ka mbetur në takt (me përjashtim të periudhës së Republikës së Dytë nga 1931 – 1939) me ndryshimin e vetëm stemës.

  1. Rusia

Viti i parë i përdorur: 1696

Viti i Miratuar Zyrtarisht: 1993

Emri zyrtar: Триколор (Trikolor)

Ngjyrat kryesore: tribandë e bardhë, blu dhe e kuqe

Versioni modern i flamurit rus u miratua për herë të parë në 1696 nga Tsardom i Rusisë, por nuk ka qenë në përdorim të vazhdueshëm për shkak të historisë së trazuar të Rusisë. Flamuri trengjyrësh është përdorur dhe shpërdoruar disa herë gjatë gjithë historisë së Rusisë dhe më në fund u restaurua në 1993. Flamuri i Rusisë duket shumë i ngjashëm me flamurin Hollandez dhe sipas dy historive të ndryshme të origjinës kjo ishte e qëllimshme. Të dy historitë lidhin flamurin trengjyrësh të Rusisë direkt me atë të përdorur në Hollandë. Sipas të dy tregimeve, një car rus (ose Aleksi I ose Pjetri i Madh) u frymëzua për të valvitur flamurin e tij detar pasi dëshmoi flamujt detarë të përdorur nga Hollandezët.

  1. Japonia

Viti i parë i përdorur: shek. XVI, ndoshta më i vjetër

Viti i Miratuar Zyrtarisht: 1870

Emri Zyrtar: Nisshōki i Hinomaru

Ngjyrat kryesore: E bardhë me diell të kuq

Ashtu si shumë prej flamujve më të vjetër, origjina e flamurit japonez është e mbështjellë me mite dhe legjenda. Japonezët e konsiderojnë 660 pes si datën e themelimit të vendit dhe ata besojnë se Perandori i parë i Japonisë ishte një pasardhës i perëndeshës së diellit Amaterasu. Për shkak të kësaj historie (legjendare), simboli i diellit ka qenë gjithmonë i rëndësishëm në Japoni, veçanërisht në flamurin e vendit. Përdorimi i parë i regjistruar i një flamuri me motiv dielli në Japoni daton në 701, nëse kjo histori është e vërtetë, kjo do ta bënte flamurin e Japonisë më të vjetrin. Sidoqoftë, kjo histori shpesh diskutohet dhe jashtë Japonisë por flamuri i vendit rrallë konsiderohet më i vjetri në botë. Flamuri më i vjetër ekzistues japonez daton vetëm para shekullit të 16-të dhe përsëri, vjen me histori legjendare që e vendos atë nga shekulli i 11-të.

  1. Holanda

Viti i parë i përdorur: c.1572

Viti i Miratuar Zyrtarisht: 1937

Emri zyrtar: Flamuri i Mbretërisë së Holandës

Ngjyrat kryesore: tribandë e kuqe, e bardhë dhe blu

Flamuri modern Holandez (Holandë) është një ndryshim i Flamurit të Princit i përdorur nga William Prince of Orange në Revoltën Hollandeze kundër Mbretit Philip II të Spanjës gjatë fundit të shekullit të 16-të. Ky flamur me tre ngjyra ishte fillimisht portokalli, i bardhë dhe blu. Përfundimisht, shiriti i sipërm portokalli u ndryshua në të kuq diku pas 1630. Sipas CIA World Factbook, ndryshimi i ngjyrës mund të ketë qenë për shkak të kalimit të ngjyrës portokalli në të kuqe me kalimin e kohës. Për më tepër, Cact Factbook e konsideron flamurin holandez si trengjyrëshin më të vjetër në përdorim të vazhdueshëm. Ky pretendim ndihmohet nga fakti se shumica e flamujve më të hershëm përdornin vetëm dy ngjyra.

  1. Suedia

Viti i parë i përdorur: c.1562, ndoshta më herët

Viti i Miratuar Zyrtarisht: 1906

Emri zyrtar: Asnjë

Ngjyrat kryesore: Blu me kryq të verdhë nordik

Historia e flamurit suedez mund të jetë e vështirë të gjurmohet pasi ekzistojnë disa histori të ndryshme rreth origjinës së tij. Disa teori sugjerojnë që bluja dhe e verdha e flamurit janë përdorur nga gjykata mbretërore Suedeze që prej të paktën 1275. Një histori tjetër thotë se ngjyrat e flamurit u frymëzuan nga stema e tanishme suedeze nga 1442. Disa nga flamujt më të vjetër të ruajtur Suedisht tregojnë se ngjyrat e flamurit të hershëm mund të kenë qenë në të vërtetë blu dhe e bardhë. Në fakt, përshkrimi i parë ligjor i flamurit me një kryq të verdhë në një sfond blu daton vetëm në 1562.

  1. Zvicra

Viti i parë i përdorur: c.1470, ndoshta më herët

Viti i Miratuar Zyrtarisht: 1889

Emri zyrtar: Asnjë

Ngjyrat kryesore: E kuqe me kryq të bardhë

Flamuri i Zvicrës është një nga vetëm dy flamuj katrorë të shtetit sovran në botë, tjetri i përket Qytetit të Vatikanit. Edhe pse zyrtarisht flamuri është katror, ​​anijet zvicerane dhe organet joqeveritare shpesh valvisin një version drejtkëndëshe të flamurit zviceran. Historia e flamurit zviceran mund të gjurmohet në tre legjenda të ndryshme: Legjioni Theban, Reichssturmfahne (Flamuri i Luftës Perandorake) gjatë shekullit të 12-të dhe Arma Christi në shekullin e 13-të. Ndërsa të gjitha këto grupe mund të kenë përdorur një flamur të kuq me kryq të bardhë, flamuri katror u përdor për herë të parë diku në vitet 1470. Simboli i Kryqit të Kuq (një kryq i kuq në një sfond të bardhë) është një e anasjelltë e drejtpërdrejtë i flamurit zviceran. Ky simbol u bë simboli origjinal i mbrojtjes i shpallur nga konventa e parë e Gjenevës dhe i bën nderim themeluesit të Kryqit të Kuq, Zvicerian Henry Dunant.

  1. Shqipëria

Viti i parë i përdorur: c.1443, ndoshta më herët

Viti i Miratuar Zyrtarisht: 1912

Emri Zyrtar: Flamuri Kombëtar

Ngjyrat kryesore: E kuqe me një shqiponjë të zezë dykrenare

Imazhet e një shqiponje të zezë dykrenare në një sfond të kuq u përdorën nga familjet fisnike të Shqipërisë që nga Mesjeta. Këto familje huazuan shqiponjën dykrenare nga flamuri i Perandorisë Bizantine. Dizajni i flamurit modern të Shqipërisë gjurmohet drejtpërdrejt në stemën e Shtëpisë së Kastriotit. Gjergj Kastriot Skënderbeu përdori një flamur të kuq me një shqiponjë të zezë dykrenare kur drejtoi një revoltë kundër Perandorisë Osmane që rezultoi në pavarësinë e Shqipërisë. Që atëherë, simboli i shqiponjës dykrenare është ripërdorur nga nacionalistët shqiptarë sa herë që vendi ka luftuar për pavarësinë e tij. Flamuri u miratua zyrtarisht në 1912.

  1. Letonia

Viti i parë i përdorur: rreth 1279

Viti i Miratuar Zyrtarisht: 1918; ri-miratuar në 1990

Emri zyrtar: Asnjë

Ngjyrat kryesore: E kuqe me brez të hollë të bardhë

Flamuri Letonez duket i ngjashëm me shumë prej flamujve më të vjetër në botë, të cilët gjithashtu kanë një skemë ngjyrash të kuqe dhe të bardhë. Ndërsa askush nuk e di me siguri se kur u përdor për herë të parë flamuri kuqezi në Letoni, ka prova historike që tregojnë se flamuri mund të ishte përdorur qysh në shekullin e 13-të. Një flamur i kuq me një shirit të bardhë u përmend për herë të parë në Kronikën Rhymed të Livonia, flamuri u përdor në 1279 gjatë një beteje midis fiseve antike Letoneze nga Cēsis. Flamuri kuq e bardhë u miratua zyrtarisht në 1918 dhe u përdor derisa filloi pushtimi Sovjetik i Letonisë në 1940. Flamuri i Letonisë së pavarur u rikuperua përfundimisht në 1990.

  1. Austri

Viti i parë i përdorur: c. fundi i shekullit të 12-të, por e dokumentuar zyrtarisht në 1230

Viti i Miratuar Zyrtarisht: 1918

Emri zyrtar: Asnjë

Ngjyrat kryesore: Tribanda e kuqe dhe e bardhë

Flamuri i Austrisë është shpesh një nga pretendentët kryesorë për flamurin më të vjetër në botë. Tribanda e kuqe dhe e bardhë mund të jetë përdorur që në 1105 dhe bazohet në stemën e dinastisë mesjetare Babenberg. Edhe pse kjo i paraprin flamurit danez me një shekull, përdorimi i parë i dokumentuar zyrtar i triband nuk ndodhi deri në 1230. Sipas legjendës austriake, flamuri i vendit u shpik nga Duka Leopold V i Austrisë si pasojë e luftimeve të tij gjatë Rrethimit të Akrit (1189 – 1191). Ndërsa kjo histori ndoshta nuk është e vërtetë, sundimtarët e Austrisë kanë përdorur ngjyra të kuqe të bardhë të kuqe prej fundit të shekullit të 13-të.

  1. Danimarka

Viti i përdorur për herë të parë: c.1219, ndoshta më herët

Viti i Miratuar Zyrtarisht: 1625

Emri Zyrtar: Dannebrog

Ngjyrat kryesore: E kuqe me kryq të bardhë nordik

Megjithëse disa vende pretendojnë të kenë flamurin më të vjetër, flamuri i Danimarkës konsiderohet gjerësisht se është flamuri më i vjetër ekzistues në botë. Zyrtarisht, flamuri njihet si Dannebrog dhe tregon historinë e tij që prej së paku 1219. Flamuri njihet nga Libri i Rekordeve Botërore Guinness si flamuri kombëtar më i vjetër i përdorur vazhdimisht. Sipas legjendës, flamuri ra nga qielli gjatë një beteje në Lyndanisse, Estoni. Ndërsa legjenda mund të jetë shfaqur rreth vitit 1500, ka prova se një flamur i kuq me një kryq të bardhë ishte duke u përdorur nga danezët që nga rreth 1340 – 1370. Dannebrog është treguar në një Gelre Armorial nga rreth kësaj kohe së bashku me stemën e mbreti i Danimarkës në atë kohë. (Oldes.org)

Qendra Alert/Alert.al