14 C
Tirana
Friday, August 14, 2020
No menu items!

Video/ Cilat maska të mbrojnë më shumë, kirurgjikalet apo të qepura vetë?

Përmes kësaj video të ilustruar në bazë të spërklave në maskë do të mësoni nëse mbroheni më shumë nga ajo kirurgjikale apo e qepur vetë. Mbajtja e maskës është e domosdoshme, mirëpo duhet pare se cili tip i maskës na mbron më shumë nga COVID-19. Maska kirurgjikale, apo ajo e punuar në shtëpi, maska N95, të gjitha opsionet me të cilat përpiqen të mbrohen njerëzit nga coronavirusi.

Shkalla e mbrojtjes e secilës nga këto maska është treguar në videon, e cila eliminon dilemën nëpër cilën maskë sa grimca dhe pikla kalojnë.

Shikoni videon!

Shembuj që tregojnë më së miri sa efektive janë maskat të punuara në kushte shtëpie dhe ato kirurgjike

Shembuj që tregojnë më së miri sa efektive janë maskat të punuara në kushte shtëpie dhe ato kirurgjike:- Numërimi nga një deri në dhjetë- Kollitja- Teshtitja

Posted by Telegrafi.com on Monday, July 27, 2020

Qendra Alert/Alert.al

- Advertisement -

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmi i fundit

EFSA: Rreziqet në shëndet nga prania e glikalkaloideve në ushqime

EFSA ka vlerësuar rreziqet për shëndetin e njeriut dhe kafshëve në lidhje me praninë e glikalkaloideve në ushqime dhe...

Kinë, Koronavirus në mishin e pulës të ardhur nga Brazili. Virusi edhe në karkaleca deti ekuadorian. Ja nga se mund të ketë ardhur

Koronavirusi u gjet në mostrat e krahëve të pulave të ngrira në Kinë. Shpendët ishin importuar nga Brazili. Koronavirusi që shkakton Covid-19 u zbulua gjatë...

Në mbrojtje të fermerëve dhe zë kundër Ministrisë së Bujqësisë, eksperti Ervin Resuli nën presion dhe i kërcenuar?

Një status në Facebook, hedh dyshime se një nga ekspertët e bujqësisë dhe zëri që iu ka dalë në mbrojtje fermerëve gjatë gjithë kohës,...

Prokuroria Fier ka “harruar” dosjen e Harrilla Mile, 15 vite kryetar komune, që falsifikoi 455 ha toka të 10 fshatrave

“TUÇ MAKU” i GRECALLISË-FIER, HARRILLA MILE/ Me “akrobaci nderesh”, qëndroi 15 vite kryetar i Komunës Qendër, kohë kur nga familje me jetë minimale, u bë me...

Fermerët në skemën e kompensimit, do paguajnë TVSH-në për qarkullim vjetor mbi 10 mln lekë xhiro

Nga 1 janari 2021 fermerët, në skemën e kompensimit, do paguajnë TVSh për qarkullim vjetor mbi 10 milionë lekë, nga 5 milionë lekë që...

More Articles Like This

- Advertisement -