Menu

Ambasadorja Kim thirrje zyrtarëve të korruptuar: Koha të reflektoni, a ia vlen të shkosh në burg?

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim ka reaguar pas arrestimit të kryetarit të Bashkisë Lushnjë, Fatos Tushe. Ajo i fton zyrtarët të reflektojnë dhe shqyrtojnë veprimet e tyre. Sipas saj, askush nuk është mbi ligjin.

“Nëse jeni të përfshirë në korrupsion, pa marrë parasysh sa të fuqishëm mendoni se jeni, tani është koha për të shqyrtuar ndikimin që veprimet tuaja do të kenë në familjen dhe vendin tuaj. Tani është koha për të shqyrtuar nëse ia vlen të shkosh në burg. Tani është koha për të ndaluar. Askush nuk është mbi ligjin”, shkruan Kim në një postim në Twitter

alert.al/

 

Related Posts