Menu

“Edhe këtë vit, sofra plot”. Filantropi Lazim Destani gëzon me ndihma dhjetra familje në vendlindjen e tij

Filantropi dhe bisnesmeni i njohur Lazim Destani, edhe në këtë vit të ri, nuk ka lënë në harrese njerezit ne nevoje. Konkretisht ne vendlindjen e tij, Bozovcë, Maqedonia e Veriut, sot jane pare automjetet e Klubit te Futbollit “Shkendija”, preaident i te cilit eshte Z.Destani, teksa shperndanij ndihma ne ushqime per familjet ne nevoje. Situata jo e mire ekonomike e zones, e ndihkuar dhe nga papunesia e shkaktuar dhe nga pandemia, ka bere qe Destani te mos e kaloje naten e nderrimit te viteve pa dergiar ndihma ne ushqime per bamoret e asaj zone. Por, perveç ushqikeve te shumta, nuk kane munguar as dhuratat per femijet e nxenesit e shkollave.

Ja çfare shkruan arsimtari i njohur i asaj zone, Neshat Mehmeti, ne profilin e tij ne Facebook, ku ka shoerndare dhe fotografite:

“EDHE KËTË FUND VITI SOFRA PLOTË

Si gjithmonë Lazim Destani, humanist i përmasave kombëtare dhe biznesmen i përmasave ndërkombëtare, nuk e harron vendlindjen dhe bashkëkatundarët e Bozovcës. Duke pasur parasysh papunësinë, pandeminë e virusit COVID – 19 – të, në fund të këtij viti, në prag të ndërrimit të motmoteve dhuroi ndihma të konsiderueshme ushqimore për të gjithë familjet që jetojnë në Bozovcë: Miell, vaj, sheqer, faks, e gjëra të tjera ushqimore, dhe dhurata për nxënësit e shkollës dhe për të gjithë fëmijët e katundit.
Këto s’janë ndihmat e para, por të radhës brenda vitit e dekadavae!
Familjes Destani dhe z. Lazim Destani i urojmë jetë të gjatë, të shëndetshme, të lumtur dhe suksese më të mëdha!
ZOTI I BEKOFTË!
më 31. XII. 2021”

 

Related Posts

LEAVE A COMMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed